Poradnik zabezpieczeń firmy Microsoft (954157)

Firma Microsoft wydała biuletyn bezpieczeństwa powiadamiający użytkowników o dostępności aktualizacji ograniczającej zagrożenie naruszeniem zabezpieczeń wynikające z używania kodera-dekodera Indeo w obsługiwanych wersjach systemów Microsoft Windows 2000, Windows XP i Windows Server 2003.

Koder-dekoder Indeo zainstalowany w komputerach użytkowników z systemem Microsoft Windows 2000, Windows XP i Windows Server 2003 może pozwolić na zdalne wykonanie kodu podczas otwarcia specjalnie spreparowanej zawartości multimedialnej. Aktualizacja blokuje uruchamianie kodera-dekodera Indeo w programie Internet Explorer i odtwarzaczu Windows Media. Aktualizacja uniemożliwia również ładowanie kodera-dekodera podczas przeglądania Internetu przy użyciu jakichkolwiek innych aplikacji. Zezwalając aplikacjom na używanie kodera-dekodera Indeo tylko wtedy, gdy zawartość multimedialna znajduje się w systemie lokalnym lub strefie intranetu, oraz całkowicie uniemożliwiając uruchamianie kodera-dekodera w programach Internet Explorer i Windows Media Player, aktualizacja ta blokuje najpopularniejsze kierunki ataku zdalnego, a gry i inne aplikacje korzystające lokalnie z kodera-dekodera nadal działają prawidłowo.

CERT.GOV.PL zachęca użytkowników i administratorów do zapoznania się z poradnikiem bezpieczeństwa 954157 i zastosowanie niezbędnych aktualizacji.

Ocena: 4.3/5 (3)
A
A+
A++
Drukuj
PDF

Tagi