Informacja CERT.GOV.PL w związku z zagrożeniem "SandWorm"
Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL informuje o nowym zagrożeniu, które zostało określone jako kampania cyberszpiegowska „SandWorm”.
+
Poważny błąd w IE
Wykryty błąd dotyczy przeglądarek Internet Explorer w wersji 6,7,8 a zatem dotyczy systemów operacyjnych z rodziny Microsoft:
+
Błąd 0 Day w Microsoft Internet Explorer
W sieci Internet pojawiły się informacje na temat nowo odkrytego błędu (0-day) występującego w Microsoft Internet Explorer.
+
Błąd 0-day dla środowiska Java Runtime Environment (JRE) 1.7 (CVE-2012-4681)
W sieci Internet pojawiły się informacje na temat nowo odkrytego błędu (0-day) w środowisku Java Runtime Environment (JRE) 1.7 pozwalającego na wykonanie dowolnego kodu złośliwego który nie musi być w postaci apletu JAVA (może być zwykłym plikiem wykonywalnym).
+
Błąd 0-day w Microsoft Windows
Jak podaje portal http://secunia.com/, wykryty został poważny błąd w win32k.sys. Podatność spowodowana jest niewłaściwą interpretacją funkcji "GreEnableEUDC()", która może zostać wykorzystana przez osobę atakującą do eskalacji uprawnień lub przeprowadzenia ataku odmowy usługi (Denial of Service).
+
Luka 0-day w Adobe Readerze
Firma Adobe potwierdziła informacje opublikowaną na liście „Full Disclosure” o poważnym błędzie w oprogramowaniu Adobe Reader.
+
Błąd 0-day dla przeglądarki Internet Explorer firmy Microsoft
W dniu wczorajszym firma Microsoft poinformowała o zaobserwowaniu wzmożonych ataków na przeglądarkę internetową Internet Explorer co spowodowane jest odkryciem podatności typu 0-day (CVE-2010-3962) we wszystkich wspieranych wersjach przeglądarki.
+