Usunięcie błędów w Foxit Reader
Firma Foxit udostępniła na swojej stronie poprawioną wersję oprogramowania do przeglądania dokumentów w formacie PDF - Foxit Reader dla systemu Windows.
+
Usunięcie luk w Foxit Reader
Nowa wersja popularnego oprogramowania do prezentacji plików PDF usuwa dwa krytyczne błędy.
+
Cyberprzestępcy wykorzystują śmierć Osamy Bin Ladena
Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL informuje, że zainteresowanie informacjami o śmierci Osamy Bin Ladena, jest wykorzystywane przez cyberprzestępców do rozsyłania specjalnie spreparowanych wiadomości e-mail mających na celu zainfekowanie i w wielu przypadkach przejęcie kontroli nad komputerem odbiorcy.
+
Nowe zagrożenie w plikach PDF
Dzięki współpracy polskich zespołów bezpieczeństwa, związanych inicjatywa Abuse-Forum udało się wykryć oraz przeanalizować nowe zagrożenie. Od 03.04.2011 do polskich internautów trafia wiadomość e-mail zawierająca w załączniku złośliwy dokument PDF. Z analiz przeprowadzonych przez CERT Polska wynika, że po otwarciu załączonego pliku PDF komputer zostaje zainfekowany złośliwym oprogramowanie SpyEye.
+
Cyberprzestępcy wykorzystują tragedię w Moskwie
Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL informuje, że tragedia związana z atakiem bombowym na lotnisku Domodiedowo w Moskwie wykorzystywana jest między innymi do rozsyłania poczty internetowej zawierającej złośliwe oprogramowanie.
+
Foxit Reader 4.1.1.0805
Firma Foxit udostępniła na swojej stronie poprawioną wersję oprogramowania do przeglądania dokumentów w formacie PDF - Foxit Reader dla systemu Windows.
+
Podatności w produktach Adobe
Odkryto luki w zabezpieczeniach Adobe Reader oraz Acrobat Reader, które mogą zostać wykorzystane do skompromitowania systemu użytkownika.
+
Krytyczna podatność w produktach Adobe Reader i Acrobat
Firma Adobe potwierdziła istnienie krytycznego błędu w swoich produktach Reader i Acrobat w wersji 9.2 i wcześniejszych. Wykorzystanie podatności może prowadzić do przejęcia kontroli nad komputerem użytkownika, który otworzy specjalnie spreparowany plik pdf.
+
Aktualizacja dla Foxit Readera
Firma Foxit Software wydała nową wersję programu służącego do przeglądania dokumentów PDF Foxit Reader.
+
Aktualizacje Adobe
Firma Adobe udostępniła aktualizacje likwidujące 13 poważnych luk w programach Adobe Reader i Adobe Acrobat.
+