Poważny błąd w IE
Wykryty błąd dotyczy przeglądarek Internet Explorer w wersji 6,7,8 a zatem dotyczy systemów operacyjnych z rodziny Microsoft:
+
Błąd 0-day dla środowiska Java Runtime Environment (JRE) 1.7 (CVE-2012-4681)
W sieci Internet pojawiły się informacje na temat nowo odkrytego błędu (0-day) w środowisku Java Runtime Environment (JRE) 1.7 pozwalającego na wykonanie dowolnego kodu złośliwego który nie musi być w postaci apletu JAVA (może być zwykłym plikiem wykonywalnym).
+
Błąd “0-day” w Internet Explorer w Windows 7
Jak podają portale http://www.abysssec.com/ oraz http://www.offensive-security.com/, wykryty został błąd w przeglądarce internetowej Internet Explorer. Exploit omija zabezpieczenia DEP (Data Execution Prevention) oraz ASLR (Address Space Layout Randomization) bez konieczności użycia dodatkowych rozszerzeń.
+
Kolejna luka „0-day” w IE
Firma Microsoft ostrzega użytkowników przed podatnością w przeglądarce Internet Explorer. Głównym zagrożeniem wynikającym z luki w zabezpieczeniach jest możliwość zdalnego wykonania kodu.
+
Firefox 3.6 w wersji pod Windows zagrożony
W sieci Internet pojawił się exploit typu zero-day przeznaczony dla przeglądarki internetowej Firefox 3.6 w wersji pod Windows. Exploit pozwala na przejęcie kontroli nad zaatakowanym komputerem.
+
Luka DoS w SMB - Windows 7 i Server 2008 R2
Firma Microsoft wydała poradnik bezpieczeństwa (977544) potwierdzający wykrytą wcześniej luką w protokole SMB.
+
Exploit na IE7
Według firmy Trend Micro do sieci trafił szkodliwy kod wykorzystujący jedną z niezałatanych luk w Internet Explorerze w wersji 7 (961260).
+
Podatność Internet Explorera
Firma Microsoft informuje o exploicie wykorzystującym luki w przeglądarce internetowej Internet Explorer.
+